Vítejte v mé nahodilé "knowledge base" o hudební teorii a občasných postech o mých koníčcích jako je například cestování a fotografování.

Translate This Page

  

Cestování po Ghaně 2 Hlavní město Accra a přílet

Publikováno uživatelem Filip Jelínek dne Středa, květen 15, 2019 Pod hlavičkou: Cestování
  Pokud přiletíte do Ghany přímo, pravděpodobně to bude do hlavního města Accry a jeho letiště Kotoka. Accra patří k typickým africkým milionovým metropolím s dopravními zácpami, slumy, obchodními aglomeracemi, kriminalitou a vším co k tomu patří. Výhodné letecké spoje jsou například se společností Tap Portugal s přestupem v Lisabonu, která mívá občas akce ať už z Prahy, nebo jiných evropských měst. Já tehdy letěl z Mnichova. Nevýhoda může být nutnost dokoupit odbavené zavazadlo. Z dalších společností tam léta např. Turkish Airlines. A také se lítá asi dost z Londýna, protože tam je Ghaňanů taky mraky.

  Náš let měl ale velké zpoždění a taky mezipřistání v Togu. Zde opět u mě zapracovaly obavy z neznáma a masáž z cestovního průvodce, kde letiště Kotoka bylo vylíčeno jako ráj pro bandity, podvodné taxíkáře atd. Měl jsem přilétat docela pozdě večer, proto jsem trochu vyděšený ze všech těchto informací zvolil cestu pickupu ze letiště přímo hostelem, který spravovala anglická starší majitelka a celkově byl nastavený turisticky "friendly". Ve finále bylo letiště celkem maličký a okolí působilo ospale jako v nějaké vesničce. Nějaké nátlaky si nepamatuji. Každopádně můj hostel byl dost frekventovaný a chlápek který byl najatý na náš odvoz, čekal ještě na 5 dalších lidí ze stejného letu. A už byl slušně zpruzený čekáním. Čekali jsme pak ještě další hodinu na ostatní lidi. 
  
  Hostel byl jinak fajn. Sice nejsem úplně styl baťůžkáře, který se vyspí kdekoliv na zemi a ani noclehárnám moc neholduji, v rámci finančních možností jsem ale dal první noc nebo dvě trochu na těsno ve společném pokoji se třemi dalšími lidmi. V hostelech jsou ale fajn vždycky raní snídaně, diskuze a výměna informací s ostatními cestovateli. Když se z ničeho nic objevila nádherná černoška s jemnými rysy a hladkou pletí z Jamajky, tak celý stůl zpozorněl i včetně holek.
O to lepší náladu jsem měl po ránu, když se rozhodla vystoupit ze svého mlčení a promluvila na mě. Zaujalo jí, že hraji na saxofon. Její táta je prý taky saxofonista a má kapelu na Jamajce. Ona je v Ghaně už 2. měsíc a studuje na akademii tradiční tanec. 

  Z Accry jsem měl brzy namířeno na celkem profláklé místo v Ghaně, pláž Kokrobite. Bylo kolem 30. prosince a já jsem měl v plánu dát na úvod trochu chill na pláži, opálit se a strávit zde Silvestra. Jako dopravu jsem z volil způsob, který v Ghaně docela dobře funguje a to je Uber. Nebyl to jen můj nápad. Proto jsem se domluvil s dvěma dalšíma holkama, na sdílenou cestu. Byli to Němky, nebo Švýcarky a pamatuji se, že domluva nebyla úplně bezproblémová. Pořád jsem na ně někde čekal. Podél pobřeží vede široká silnice ač je Kokrobite Beach vzdálená od Accry asi 25 km, tak cesta trvala minimálně hodinu. Tam jsem však zjistil, že jsem si pokoj nebooknul někde u pláže, ale poměrně daleko u hlavní silnice v městě.


Kde: Cestování 


Tagy: ghana  afrika  cestování po africe  togo  benin  západní afrika  ghana informace  cestovatel  cestovani  travel  travelblog  traveler  accra  kotoka  tap portugal  kokrobite