Vítejte v mé nahodilé "knowledge base" o hudební teorii a občasných postech o mých koníčcích jako je například cestování a fotografování.

Translate This Page

  

Udupi - Kaup Beach

Publikováno uživatelem Filip Jelínek dne Čtvrtek, září 4, 2014 Pod hlavičkou: Moje deštivá letní cesta do Indie
Po chvíli poflakování a toulání se po nejbližších ulicích Udupi jsem další den vyrazil na lokálně oblíbenou pláž poblíž vesnice Kaup, nebo Kapu. Tato pláž je charakteristická svým majákem. Ten v minulosti spravoval nějaký angličan. Mimo jiné oddaný indického světce a siddhy Bhagavána Nityanandy, který se do historie pláže a okolí Udupi zapsal mnoha příběhy. Když jsem po několika vyptáváních trefil  na druhý pokus na druhé autobusové nádraží ze dvou, jelo se vesele několik kilometrů po hlavní silnici, než mě pak místní upozornili že si mám vystoupit a pak jít po cestě dál na pláž.
 


Z cesty skrz vesnice jsem byl nadšený. Poprvé jsem se dostal do volné přírody a upřímně jsem po celou dovolenou vítal všechny možnosti uniknout z přeplněných hlučných indických ulic. Počasí se vyjasnilo a do vlhkého dopoledne vstoupilo tropické slunce. Dal jsem se do focení pastorální Indie. Vesnických stavení, pěstitelů rýže, buvolů, volavek, polí a palem. Na pláži jsem se chvíli opaloval, koupal, než mě smetla hned vlna a s kamerou točil. Než přišel tmavě černý mrak. Během dvou minut začalo pršet. S deštníkem jsem se schoval skrčený u blízké zídky. Poté jsem do půl těla vyrazil přes pláž k majáku. Tím jsem měl zaručenou pozornost z části ženského hinduistického a části muslim ského půblika. Mohli se smíchy potrhat... Na majáku se mě okamžitě ujala banda chlapů, kolegů z práce na výletě. Tuším z Bangalore. Všichni byli již řádně posilněni whisky ředěnou vodou. K tomu chroupali velmi zvláštní obdobu našich brambůrek. Vším jsem byl hned vřele pohostěn. A stal jsem se hlavním miláčkem a atrakcí. Musel jsem trpělivě odpovědět na všechny klasické otázky. Musím říct ze ač z 85 % ředěná whisky vodou i tak v tropickém podnebí zapracovala. Nakonec po rozdání nějakých mincí z mé země jsem se s indy rozloučil, div mi nelíbali ruce. I později se mě kromě toho odkud jsem, kolik mi je, co dělám a jestli mám ženu hodně lidí ptalo, jestli nemaám nějaké malé mince ze své země. Mohl jsem se vymluvit větou: " All coins was distributed. "
Po návratu do města jsem pravidelně večer navštěvoval chrám. Tentokrát svíčky a ohně s oddanými zpívajícími společně mantry za doprovodu harmonia uprostřed mystické noci, dělali krásnou atmosféru. Oddaní kolovali po směru hodinových ručiček dlouho celý večer ještě když začalo mrholit.
Kde: Moje deštivá letní cesta do Indie 


Tagy: udupi karnataka indie cestování "cestovatelský blog" "travel blog" india "kaup beach" "kapu beach" "pláž kaup" "kerala" monzun monsoon "udupi krishna temple" "oddaní krišny" indové "indické tradice" "ubytování v indii" výlety trip