Vítejte v mé nahodilé "knowledge base" o hudební teorii a občasných postech o mých koníčcích jako je například cestování a fotografování.

Translate This Page

  

Zagora - Trh v Zagoře a procházka v oáze palmového sadu

Publikováno uživatelem Filip Jelínek dne Pondělí, leden 26, 2015 Pod hlavičkou: Maroko
V Maroku se v menších městech konají pravidelně trhy. Tento trh byl jeden z těch větších co jsem navštívil. Měl několik částí a v každém se nacházeli místní prodejci určitého druhu zboží. Hlavní surovinou je zelenina, ovoce, datle, pomeranče, maso, káva, koření a čaj. Vše kromě čaje pěstované a chované marockými rolníky, kteří svou úrodu vozí do měst. Kromě těchto věcí se daly pořídit různé nádoby, nářadí, autodíly, berberské šperky a výrobky na okrasu a další. Trh se liší od souku v medinách větších měst, hlavně tím, že jsou na něm skutečně úžitkové zboží od místních pro místní. V soucích je více řemeslníků, kteří už můžou vyrábět např. kožené oděvy, boty, hudební nástroje, stínidla na lampy a takový více sofistikovanější produkt. Já jsem si na trhu koupil 0,5 Kg zrnkové kávy za 40 DH (100 Kč), pytel lusek, nevím jaká byla váha asi za 8 DH a krásnou měděnou čajovou konvici s patinou žluté barvy na arabský čaj za 90 DH (225 Kč) jako suvenýr.Pod městem se nachází velmi rozlehlá políčka s palmovými sady. Ty jsou zavlažovány vodními pumpami. Pod komplexem políček se otevírá prostor zatím ještě volný, písečných dun s palmami a dále řeka Draa s výhledem na majestátní dvě hory, podle kterých dostala Zagora jméno. Byla to opravdu mírumilovná procházka z jinak trochu vlezlé arabské kultury.

Kde: Maroko 


Tagy: zagora maroko cestování trhy afrika sahara morocco camel "palmový sad" palmérie" "cestovatelský blog" cestovaní travels "severní afrika" berberský